NÁVRH VYUŽITÍ PROSTORU DOMKU A STODOLY 

Návrh byl prezentován na 3. zasedání zastupitelstva města Černošice dne 31. ledna 2019. Zvukový záznam je možné najít na webu města. 

PROČ JE FAJN MÍT KOMUNITNÍ PROSTOR?

Chybí tu prostor ke sdílení, potkávání, spolutvorbu. Prostě místo, kam zajít Místo, kde vznikají nové tradice. Místo, kde se město potkává s jeho obyvateli. Místo, které se dokáže přizpůsobit lidem a životu ve městě a jeho konkrétním potřebám. V přetechnizované a globalizované době společnost směřuje zpět ke kořenům, oživujeme tradice a ceníme si lokálních vazeb i producentů. Buduje, obnovuje a navazuje na komunitní a sousedské spolužití.

Mnohá inspirativní a skvěle fungující místa můžeme najít i v Praze nebo nedaleko Prahy.

CO MĚSTU PŘINESE?

Živou vodu pro Mokropsy v podobě multifunkčního prostoru pro společenské, kulturní, vzdělávací, pohybové a všelijaké aktivity. Pomůže obnovit a vytvářet lokální komunitní i mezigenerační vazby. Pomůže zvýšit povědomí o aktivitách města i jeho obyvatel. Podporu místním umělcům (tvůrčí prostředí, možnost workshopů, kurzů, výstavní galerie) a akčním lidem (cestovatelská promítání, zajímavá vyprávění, business snídaně, mastermind skupiny…Přinese prostor pro ekologickou osvětu – podpora recyklace, recy workshopy, instalace z recy věci, prostor pro cirkulární ekonomiku – pronájem prodejního stojanu, bazárky, výměny.

Nové prostory dvora pro trhy, divadla, dětská představení nebo pro narozeninové oslavy, v budoucnu svatby a další akce.

Konečně využijeme strategického umístění na cyklostezce a podpoříme turistický ruch ve městě.  Odměnou návštěvníkům bude lahodná káva a něco na zub v domácí kavárně.

ZAHRADA

Propojí zóny odpočinku a aktivní zábavy a nahradí chybějící park. K dispozici najdete lavičky, stolky, židle, křesla, lehátka pro posezení, čtení, učení či práci. Integrované hry a hřiště – pískoviště, lana, venkovní velké šachy. Pro děti pak vypěstujeme ovoce / rybízy, jahody, maliny …./ a snít můžeme i o jezírku a rybičkách…

INSPIRACE

Nemusíme vymýšlet už vymyšlené, můžeme se rovnou po sousedsku inspirovat. Víme, že to skvěle funguje například v Ďáblicích http://vlna.dablice.cz nebo na statku v Bohnicích http://bohniceziji.cz/